Skip to main content

Crash Data Poland i Polskie Stowarzyszenie Biegłych Sądowych ds. Wypadków Drogowych przeprowadziło w dniu 21 września 2018 pełnowymiarową próbę zderzeniową. Wydarzenie odbywało się przy współudziale i na terenie Przemysłowego Instytutu Motoryzacji – PIMOT w ramach IV SYMPOZJUM PSBS „WYPADKI DROGOWE W PRAKTYCE BIEGŁYCH”.

fot: Igor Kohutnicki (Auto Świat)

fot: Igor Kohutnicki (Auto Świat)

Celem Crash Testu była walidacja danych zapisywanych przez rejestrator EDR w czasie pełnowymiarowego testu zderzeniowego w kontrolowanych warunkach. Auto, Toyota Yaris , zostało wyposażone w dwa dodatkowe systemy rejestrujące i dodatkowy system zabezpieczeń biernych, w tym zainstalowane czujniki zewnętrzne i moduł kontrolny poduszek gazowych. Powyższe działania miały za zadanie umożliwić porównanie zapisów EDR z zapisami zewnętrznych czujników i rejestratorów.

fot: Igor Kohutnicki (Auto Świat)

Crash Data Poland byłą dostawcą sprzętu do odczytu danych z rejestratora EDR (w tym narzędzi do zobrazowania pamięci sterowników), systemu diagnostycznego Toyota, jak również odpowiadała za integrację dodatkowych czujników i modułów w testowanym pojeździe.

fot: Igor Kohutnicki (Auto Świat)