O NAS

Crash Data Poland Sp. z o.o. powstała w czerwcu 2015 roku.

Nasza działalność skoncentrowana jest na rosnących potrzebach sektorów motoryzacyjnego i ubezpieczeń komunikacyjnych, a ściślej na analizie i raportowaniu danych powypadkowych zapisywanych w pojazdach podczas zdarzeń, wypadków i wykroczeń drogowych.

Posiadamy praktyczną wiedzę w zakresie elektroniki samochodowej, systemów bezpieczeństwa, telemetrii i kontroli trakcji gromadzoną przez wieloletnie doświadczenie w branży motoryzacyjnej. Mamy również kompetencje techniczne, analityczne i doradcze zdobyte w sektorach telekomunikacyjnym i informatycznym.

Jesteśmy partnerem holenderskiej firmy EUDARTS Group, wprowadzającej urządzenia i  software marki BOSCH do raportowania i analizy danych a także oferującej specjalistyczne szkolenia z obsługi tych urządzeń, tworzenia raportów i ekspertyz z zakresu odczytu danych. Daje nam to rzeczywiste możliwości szerokiej współpracy i korzystania ze wspólnych doświadczeń na wielu rynkach, na których rozwijane są kompetencje w zakresie raportowania i analizowania informacji niezbędnych do rozwiązywania kwestii spornych na rynku ubezpieczeń i oszustw komunikacyjnych a także w szeroko pojętym sektorze motoryzacyjnym.

Niewiele osób zdaje sobie sprawę jak wiele danych rejestrowanych jest przez moduły kontrolne pojazdów.
Są to dane mogące pomóc w odtworzeniu historii powypadkowej aut, które możemy wykorzystać w sprawach spornych, przy wszelkiego rodzaju wyłudzeniach odszkodowań jak również przy ocenie sprawności aut kupowanych na rynku wtórnym.

Dla nas komunikaty sieci CAN nie mają żadnych tajemnic, sygnały z czujników prędkości też! Zbudowaliśmy platformę testową do symulacji zderzeń dla czujników poduszek powietrznych, zdiagnozowaliśmy i naprawiliśmy dziesiątki uszkodzonych w wypadkach systemów bezpieczeństwa. Znamy je od podszewki.